Монако отново разочарова, Лориен се изкачи на върха в Лига 1

Източник : Focus-news

Лориен. Монако разочарова за втори път в първите два кръга на френската Лига 1 и след като завърши наравно в откриващата си среща като домакин на Нант 1:1, този път загубиха от Лориен с минималното 1:0. Единствения гол отбеляза Терем Мофи в 31-ата минута от дузпа.

В първите 30 минути играчите на Нико Ковач наложиха пълно преимущество на терена и владееха топката над 70% от времето, но така и не успяваха да стигнат до попадение. Футболистите на Монако бяха близо до попадение в 62-ата минута, но вратарят на домакините се справи отлично.

Победата изкачи Лориен на върха в класирането макар и само временно, тъй като днес Лил приема Ница от 18:00 часа, а Пари Сен Жермен е домакин на Страсбург от 22:00 часа.