Медведев взе реванш от Хуркач, Иснър с девета поредна победа

Източник : Focus-news

Торонто. Поставеният под № 1 Данийл Медведев бе на две точки от загубата, но успя да овладее нервите си и да стигне до обрат с 2:6, 7:6 (6) и 7:6 (5) срещу Хуберт Хуркач, за да се класира за полуфиналите на „Мастърс“ турнира в Торонто.

Именно полякът отстрани Медведев в четвъртия кръг на Уимбълдън, а реваншът от гледна точка на руснака не дойде никак лесно. Световният № 2 реализира 38 уинъра, включително и 23 аса, а съперникът му така и не загуби сервис гейм в хода на целия мач.

Преди турнира Медведев обяви, че всичко друго освен финал ще е провал. За да изпълни тази своя цел-минимум ще трябва да победи Джон Иснър на полуфинала. Американецът удължи своята победна серия на девет мача, след като победи Гаел Монфис след 7:6(5), 6:4.